Przygotowanie wieczoru panieńskiego - krótki poradnik

Przygotowanie wieczoru panieńskiego

Stylizacja na wieczór panieński

Mężczyźni mają swój wieczór kawalerski, z kolei panie wieczór panieński. Jest to impreza organizowana przez świadkową czy też zaufane koleżanki panny młodej na cześć jej ostatniej nocy w tak zwanym panieńskim stanie. Zabawa będzie musiała być zaaranżowana w taki sposób, żeby została zapamiętana na bardzo długo. Sam pomysł na wieczór panieński jest uwarunkowany od wielu czynników, w tym od upodobań panny młodej oraz pozostałych uczestniczek wieczoru panieńskiego, posiadanego budżetu oraz pomysłowości uczestniczek imprezy.

Wieczór panieński jako niespodzianka?

Powszechnie przyjęło się, iż wieczór panieński jest ogromną tajemnicą, specjalnie dla jego głównej bohaterki, z roku na rok częściej jednak szykuje się go po aprobacie a także wyrażeniu chęci przez Główną bohaterkę wieczoru. Pozwala to nie tylko na dopracowanie poniektórych ważnych elementów jak chociażby data tego typu wydarzenia, niemniej jednocześnie obniża niebezpieczeństwo „kompromitacji”, czyli po prostu całkowitego nie trafienia z przygotowanymi pomysłami w styl Panny Młodej. Choć właściwie powinniśmy przyjąć, że tutaj sposobności jest nadzwyczaj dużo i tak naprawdę całość jest zależny tylko i wyłącznie od naszego subiektywnego w tym obszarze postępowania. Nic w końcu nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać z Panną Młodą swoisty wywiad, jak najbardziej dyskretny, w taki sposób aby nie wyczuła naszych myśli.

Kto odpowiada za organizajcę wieczoru panieńskiego?

Zgodnie z tradycją takiego typu wydarzenie jest planowane przez świadkową. Owa misja zostaje zazwyczaj przydzielona bliskiej przyjaciółce, siostrze lub innej krewnej Panny Młodej. Najważniejszą kwestią, o których warto nie zapomnieć przy planowaniu takiej okoliczności są oczekiwania Panny Młodej. Oczywiście osoba organizująca tę imprezę, nie musi wszystkiego robić sama. W różny sposób można sobie ułatwić organizację. Tak naprawdę dziewczyna, która zobowiąże się do przyszykowania wieczoru panieńskiego, będzie musieć mieć zasadnicze cechy i predyspozycje organizacyjne. To nie jest tak, że imprezę musi przygotowywać świadkowa, szczególnie jeśli odczuwa, że nie udźwignie temu zajęciu. Nie ma w takim działaniu większego sensu a całość grozi fiaskiem. Najkorzystniej jeśli spotkacie się w swym gronie i wytypujecie jedną lub dwie osoby, które zajmą się danymi etapami szykowania panieńskiej imprezy. W taki o to sposób, całość powinna przebiec w sprawny oraz łatwy sposób. Czy warto skorzystać z firmy organizującej wieczór panieński? W momencie gdy już pokusicie się na tego typu możliwość, doradzamy wybrać taką firmę, która będzie budzić zaufanie. W szczególności przeanalizujcie opinie. Nie macie konceptu w jaki sposób to zrobić? Z jednej strony możecie się kierować referencjami na stronie internetowej wybranej firmy. Niemniej tego pokroju oceny, a konkretnie ich wiarygodność, wywołują pewniego rodzaju wątpliwości. Zdecydowanie lepiej poszukać informacji na forach internetowych, czy też w momencie gdy nic nie wynajdziecie, najzwyczajniej założyć temat. Na pewno wypowie się parę osób (warunek niezbędny – powinno to być „żywe” forum). Dodatkowym plusem przemawiającym na korzyść określonej firmy będzie pisanie firmowego bloga, na którym systematycznie przedstawiają relacje ze swojej działalności. Tym sposobem możecie sprawdzić jak może wyglądać wieczór panieński przygotowany przez analizowaną firmę. Przy okazji polecamy wieczory panieńskie Wrocław.

A co z panieńską stylizacją?

Wieczór panieński jest tak określaną imprezą tematyczną. Z tego względu zarówno panna młoda jak również inne uczestniczki imprezy powinny ubrać się zgodnie z uzgodnionym najpierw tematem. Tematów przewodnich jest faktycznie sporo i wcale nie musicie się przebierać od stóp do głów. W sytuacji gdy nie będziecie przekonane do kostiumów, dopasujcie po prostu zgodną tonację stylizacji ubioru, pewnego rodzaju akcesoria, fantazyjne makijaże a także fryzury w identycznej stylistyce. Dobrym pomysłem jest na przykład wybranie jakiejś epoki w związku z czym wystylizowanie się zgodnie z czołową wtedy modą. Może to być przełom lat dwudziestych oraz trzydziestych, lub czasy, kiedy królował pin up. Co ważne, nie wyłącznie ubrania będą tutaj ważne, ale jednocześnie Wasz makeup a również uczesanie! Dla głównej bohaterki wieczoru radzimy dopasować specjalne dodatki, które będą jednoznacznie eksponowały to, że jest to jej ostatni wieczór wolności. Może to być przykładowo wstążka z nadrukiem „Bride to be”, balon albo koszulka. Ciekawe akcesoria a także wesołe gadżety dla pozostałych uczestniczek zabawy dodatkowo spowodują, że zabawa będzie prezentowała szczególną atmosferę. Asortyment akcesoriów jest wyjątkowo duży: mogą to być kolorowe banderole, śmieszne kapelusiki, śmieszne okulary, hawajskie naszyjniki albo boa z piór. Fajną propozycją jest także przygotowanie wieczoru panieńskiego z wyraźnym motywem przewodnim – wtedy dodatki dla uczestniczek imprezy powinny do tej okazji odpowiednio pasować.